EXTRAS

LOCAL PUNKHEROES VOLUME 1

REPULSIVES (1985 - 1987)

1986

1987

Interviews

D.R.O.L. #11 (1986)
Noise Metal #7 (1987)
Extra Punk Special #7 (1987)
Zelfkrant #8 (1987)

Censuur #3 (1988)

Articles

Deadly Fuckin" Trashpanzer #2 (1986)
Metallised #8 (1987)

Gigs

Survey

D.R.O.L. #11     Top

D-01. Wie speelt er wat in de band ? Wat zijn de leeftijd en de favoriete groepen van de bandleden ?
D-02. Hoe lang zijn jullie bijeen ?
D-03. Wat denk je dat er moet veranderen in België ? (in ’t algemeen en in de punkscène)
D-04. Jullie hebben ook wat metaal in jullie aderen maar dat komt weinig of niet tot uiting in jullie muziek. Hoe komt dat ?
D-05. Wat vinden jullie trouwens van de houding van metalbands, publiek, … ?
D-06. Hoeveel songs hebben julllie ? Welke speel je het liefst ? “Fascist Skins” ?
D-07. Wanneer ik zeg dat Repulsives veel weg heeft van Political Asylum, zit ik dan goed of praat ik maar wat uit m’n aars ?
D-08. Hebben jullie plannen voor binnenkort ? On tour door U.S.A. of door Tielt ? EP, LP, … ?
D-09. No Numbers en The Dirty Scums komen ook uit Tielt en blijken een goeie samenwerking te hebben. Jullie zijn daar niet bij betrokken, waarom ?
D-10. Welk optreden was jullie beste en waarom ?
D-11. Wat doen jullie buiten musiceren ? (tijdens de kantooruren dus)
D-12. Wat is ieders lievelingsgerecht ?
D-13. Is de politie jullie beste vriend of wat vind je ervan ?
D-14. Stel dat EMI jullie een platencontract aanbiedt, wat doen jullie dan ?
D-15. Heb je hieraan nog wat toe te voegen ?

D-01. Wie speelt er wat in de band ? Wat zijn de leeftijd en de favoriete groepen van de bandleden ?

Stinky (20): zang - Stupids/DRI/Suicidal Tendencies
Disorder (21): bass - SOD/Helloween/DRI
Dirk (19): drums - SLF/The Cult/Elvis Presley
Brob (25): gitaar - Suicidal Tendencies/The Buzzcocks/Conflict
(we noemden elk maar 3 bands anders werd ‘t te veel !)

D-02. Hoe lang zijn jullie bijeen ?

We begonnen met de band in juli 1985 met 3 (Stinky zong en drumde toen). In april 1986 heeft Dirk de groep vergezeld. Disorder en Brob kennen elkaar al 21 jaar. Stinky kennen we al van op de lagere school en Dirk ook al een paar jaar.

D-03. Wat denk je dat er moet veranderen in België ? (in ’t algemeen en in de punkscène)

In België wordt zeer goed ’t principe “Verdeel en Heers” toegepast door de regering. Eerst en vooral is er de verdeling in Vlamingen, Walen en Brusselaars die de mensen zodanig bezighoudt dat ze geen belang meer hechten aan de echt belangrijke zaken. Als band uit West-Vlaanderen (waar de VU welig tiert) hechten we zeker geen belang aan federalisme of nationalisme. We veroordelen dan ook de samenwerking van Vlaanderen met de nazi’s in W.O. II. Anderzijds is er de verdeling in partijtjes en vakbondjes. Waarom moeten er SOORTEN werkende mensen zijn ? ACV, ABVV, ACLVB, AMADA, SP, KP, CVP, PVV en al de rest … bullshit ! Verder veroordelen we ook het racisme in België: wie niet ziet dat dit in België bestaat is een grote stomkop.

In de punkscène is er ook een onnozele verdelingslijn: deze tussen “rappe” en “trage” bands. “Traag” spelende groepen worden niet gewaardeerd door hardcorepunks en omgekeerd. We zouden ’t ook op prijs stellen moesten de mensen uit de punkscène eens een standpunt innemen tegen fascistische skins. We hebben niks tegen skins maar wel tegen de fascistische inslag die velen onder hen hebben. (Voor uitleg zie onze brief over “Fascist Skins”). Iedereen is zogezegd tegen geweld maar van zodra deze fascistische skins met hun intimidatie beginnen, laat men ze begaan.

D-04. Jullie hebben ook wat metaal in jullie aderen maar dat komt weinig of niet tot uiting in jullie muziek. Hoe komt dat ?

We luisteren allemaal (de één wat meer dan de ander) naar Speed- en Trashmetal. Technisch zijn we echter niet zo sterk. In onze nieuwe nummers zijn er wel enkele metalgetinte riffjes te vinden. Misschien kunnen we ook wel een tweede gitaar gebruiken. Bij het maken van nieuwe nummers zeggen we echter niet van het moet zo of zo klinken, we spelen gewoon wat we zelf leuk vinden.
Brob: ik vind Blackmetal-teksten nonsens !

D-05. Wat vinden jullie trouwens van de houding van metalbands, publiek, … ?

Bij ons in Tielt is Speedmetal weinig bekend. Bijna alle hardrockers haten het. De punks (?) bij ons luisteren er wel naar maar sommigen vinden de muziek dan weer wat te veel naar de hardrockkant opgaan (Brob: de solo’s). We beseffen echter wel dat hun ideeën meestal met de onze overeenkomen. Stef en Stinky gaan regelmatig naar Speedmetal-optredens en vinden de sfeer er echt leuk. Er is een goede verstandhouding tussen punks en headbangers en iedereen stagedivet of pogoot er. Er gaat zeker een enorme energie van uit en dat vinden we OK !

D-06. Hoeveel songs hebben julllie ? Welke speel je het liefst ? “Fascist Skins” ?

We moeten nu tussen de 15 en 20 songs hebben en we spelen ze allemaal graag. “Fascist Skins” ook maar dan niet omdat we graag boel maken, zoals sommigen denken !! We spelen ook enkele covers.

D-07. Wanneer ik zeg dat Repulsives veel weg hebben van Political Asylum, zit ik dan goed of praat ik maar wat uit m’n aars ?

Stinky: Je praat uit je aars !!!
Geen vergelijkingen a.u.b.

D-08. Hebben jullie plannen voor binnenkort ? On tour door U.S.A. of door Tielt ? EP, LP, … ?

We willen om te beginnen zoveel mogelijk optreden. Verder moeten we ook eens werk beginnen maken van een demo. Die zullen we dan opnemen in een studio of in ons repetitielokaal. Brob probeert ook wat geschreven materiaal inéén te flansen, hopelijk binnenkort het resultaat. We werken ook aan stickers en foto’s want daar is blijkbaar meest vraag naar. Er zou ook een tekstboekje moeten uitkomen …

D-09. No Numbers en The Dirty Scums komen ook uit Tielt en blijken een goeie samenwerking te hebben. Jullie zijn daar niet bij betrokken, waarom ?

Op N.N. en T.D.S. na wordt er niet samengewerkt in Tielt. Het is precies alsof wij het niet waard zijn om met hen op te treden. Ze vroegen ons nog nooit om samen met hen op te treden, waarom weten we niet. Wij zijn het echter wel zitten om samen te werken en met 3 punkbands uit Tielt kun je al veel doen. We maken zeker geen ruzie. We zien elkaar veel en praten regelmatig met mekaar maar het is niet zoals het zou kunnen zijn: we worden niet bij hun samenwerking betrokken. Misschien heeft het te maken met Stinky’s vertrek bij N.N. of met de vroegere ruzie tussen N.N. en T.D.S. Het ligt zeker niet aan ons zelf, wij staan gewoon voor alles alleen. Misschien is dit de start van hun toenadering …

D-10. Welk optreden was jullie beste en waarom ?

We hebben nog maar bitter weinig opgetreden (8 x in 1 jaar). De sfeer in Leuven (Q104) vonden we prima (bedankt Ludo, Heidi e.a.). Jammer van het skin-geweld die avond. Het wordt wel iedere keer beter: ons laatste optreden was in Tielt (voor eigen publiek dus), dat vonden we ook zeer sterk, vooral dan vanwege de energie die we er kwijt konden en de reacties van ’t publiek i.v.m. muziek en teksten.

D-11. Wat doen jullie buiten musiceren ? (tijdens de kantooruren dus)

Stinky is textielbewerker, Disorder is (ex-)vulcolaniseerder, Brob is laborant en Dirk studeert (??). In onze vrije tijd doen we wat iedereen doet, we proberen ook wel uit te leggen aan de mensen waarom we iets doen of waarom we op ’n bepaalde manier over iets denken.

D-12. Wat is ieders lievelingsgerecht ?

Rare vraag, maar je vraagt erom dus hier ’t antwoord. Disorder: spaghetti - Stinky: rosbief - Dirk: stimorol en biefstuk - Brob: dame blanche.

D-13. Is de politie jullie beste vriend of wat vind je ervan ?

Lees eens de tekst van “Flyin’ in the Face of authority”. Met mensen die zo denken en handelen kunnen we niet akkoord gaan.
Stinky: Ik haat ze ! Alleen in Kortrijk zijn ze nog te doen.
Brob: Ik kan ’t niet begrijpen dat mensen (die ook maar van gewone komaf zijn), als ze een uniformpje dragen, zo drastisch kunnen veranderen dat ze mensen gaan pesten, kleineren, ambeteren, enz.

D-14. Stel dat EMI jullie een platencontract aanbiedt, wat doen jullie dan ?

Brob: ik ga er niet op in, we hebben dat niet nodig. Ik speel om me te amuseren en om anderen iets te laten horen (muzikaal en tekstueel). Ik hoef er niet zo nodig geld mee te verdienen. Ik vind mondelinge reclame nog altijd ’t beste om aan optredens te geraken. Wil je onze muziek beluisteren, kom dan naar een optreden of stuur ons een lege cassette.
Stinky: een platencontract is altijd meegenomen, waarom niet ! Maar niet bij EMI.

D-15. Heb je hieraan nog wat toe te voegen ?

Brob: papier is gewillig. Als je met iets niet akkoord bent of je wilt over iets praten, contacteer ons dan gerust.
Langs deze weg willen we ook nog enkele mensen bedanken die ons al geholpen hebben: Kurt uit Watervliet, Bossche, Marc & Dirk (Ear Damage), Ludo & Heidi (Leuven), TVC15 uit Tielt en degenen die we hier vergeten.
De groeten ook aan Kokie, Mokka en Bruno (Pigs in Blue Glue).
Stinky: KEEP ON SKATING !!!

NOISE METAL #7     Top

NM-01. Que pensez-vous de la scène Hardcore Belge actuelle ?
NM-02. Avez-vous déjà enregistré quelque chose, tape ou vinyl ?
NM-03. Pensez-vous qu’il est possible de devenir un grand groupe en Belgique ?
NM-04. Avez-vous déjà eu des contacts avec des labels ou des firmes de disques ?
NM-05. Pourquoi jouez-vous des covers de Black Sabbath et Elvis Presley ?
NM-06. Que pensez-vous de l’association trashmetal/hardcore ?
NM-07. Quels sont vos projets ?
NM-08. Quelque chose à dire aux lecteurs de Noise Metal ?

NM-01. Que pensez-vous de la scène Hardcore Belge actuelle ?

La scène telle qu’elle est actuellement est fantastique, tous ces nouveaux groupes, fanzines et gens actifs, c’est vraiment terrible ! Avant, il n’y avait presque jamais de concerts. Maintenant, il y en a un presque chaque semaine.

NM-02. Avez-vous déjà enregistré quelque chose, tape ou vinyl ?

Jusqu’à présent, nous n’avons rien enregistré, à part quelques répétitions. Mais il y a de la demande, donc on s’y mettra un jour.

NM-03. Pensez-vous qu’il est possible de devenir un grand groupe en Belgique ?

Je ne pense pas que nous ou tout autre groupe hardcore puisse devenir grand ici en Belgique. Cela pourrait être possible pour un groupe metal comme Cyclone, qui est déjà arrivé loin. Ce n’est pas très grave que nous ne soyons pas connus internationalement, du moment que nous pouvons faire des concerts, nous amuser et avoir des copains.

NM-04. Avez-vous déjà eu des contacts avec des labels ou des firmes de disques ?

Non, mais comme nous l’avons déjà dit, cela viendra. Nous avons de bonnes relations avec Werner Excelmans de Hageland Records.

NM-05. Pourquoi jouez-vous des covers de Black Sabbath et Elvis Presley ?

"Jailhouse Rock" d’Elvis est juste un hommage à Elvis Presley, parce que Stinky est un grand fan de lui, et aussi parce que c’est un de nos morceaux fun favori. "Paranoid" de Black Sabbath était notre morceau préféré lorsque nous étions sur nos genoux lorsqu’on passait ce morceau. A présent, nous le jouons nous-même et nous en sommes fiers !

NM-06. Que pensez-vous de l’association trashmetal/hardcore ?

Je n’ai rien contre le fait que beaucoup de metallos viennent aux concerts dernièrement, du moment qu’ils ne commencent pas à se battre et à jouer les grandes gueules. Nous allons souvent à des concerts metal et nous n’aimons pas trop l’ambiance de ces concerts hardcore. J’aimerais aussi mettre quelque chose au point: nous n’avons rien contre le groupe metal Cyclone, comme beaucoup de cons le prétendent et le répètent. Je (Stinky) connais quelques uns des membres de Cyclone et ce sont des chouettes gars, toujours prêt à bavarder.

NM-07. Quels sont vos projets ?

Avoir autant de fun que possible, jouer live en Belgique et peut-être aussi à l’étranger (avec plaisir !).

NM-08. Quelque chose à dire aux lecteurs de Noise Metal ?

Les gars, et les filles, continuez à lire Noise Metal, continuez à venir aux concerts et HAVE FUN !!! Merci aussi à notre Repulsive Crew pour l’aide et le soutien !

EXTRA PUNK SPECIAL #7     Top

EPS-01. Hoe is de bezetting ?
EPS-02. Vele optredens achter de rug ?
EPS-03. Jullie spelen alle stijlen, bewust gekozen ?
EPS-04. Hebben jullie al iets uitgebracht ?
EPS-05. Wat betekent punk voor jullie ?
EPS-06. Zijn jullie beïnvloed ? Door welke bands ?
EPS-07. Hoe vinden jullie de Belgische punkscène ?
EPS-08. Nog met iets anders bezig buiten de groep ?
EPS-09. Beste Belgische band?

EPS-01. Hoe is de bezetting ?

Juli 1985: Disorder - bass, Brob - gitaar, Stinky - zang en drums
April 1986: Dirk - drums, Disorder - bass, Brob - gitaar, Stinky - zang en gitaar
November 1986: Joeri - bass, Dirk - drums, Brob - gitaar, Stinky - zang en gitaar

EPS-02. Vele optredens achter de rug ?

Redelijk wat optredens: Eeklo, Brasschaat, Leuven, Aalst, Oudenaarde, Jette enz ... We krijgen meer en meer aanbiedingen. Het optreden met KGB en Toxic Reasons vonden we zelf een hele gebeurtenis.

EPS-03. Jullie spelen alle stijlen, bewust gekozen ?

We spelen inderdaad alle stijlen zoals 77-punk, hardcore, speed, … doch dit is niet bewust gedaan. We spelen wat we zelf graag horen en we luisteren nu eenmaal naar veel verschillende dingen. We stellen nooit op voorhand we hebben zo of zo een nummer nodig, maar als iemand met een riff afkomt die goed klinkt dan gebruiken we die. Dus van alles: hardcore, melodieuzer werk, speedy, trashy stukken, …

EPS-04. Hebben jullie al iets uitgebracht ?

Zelf hebben we nog geen tape opgenomen. We staan wel op enkele compilatietapes (Ack Ack Live Tape, 24 Lovesongs), we wachten tot we genoeg geld hebben om in een studio een demo op te nemen of een EP.

EPS-05. Wat betekent punk voor jullie ?

Gewoon dat we kunnen doen wat we graag doen. Muziek maken zonder dat er veel geld komt bij kijken. Onze ideeën proberen over te brengen en te communiceren met anderen om er ook zelf iets van op te steken. Punk is voor ons zeker geen mode maar een manier van denken. Je hoeft geen hanenkam te hebben om punk te denken. Deze dingen zijn op zichzelf niet slecht maar zijn geen punk als de denkwijze en ideeën er niet zijn.

EPS-06. Zijn jullie beïnvloed ? Door welke bands ?

Natuurlijk ! Tekstueel door niemand en iedereen d.w.z. hetgeen we denken is er altijd al geweest maar gelukkig denken wij niet alleen zo over de dingen. Muzikaal door veel verschillende bands van 1975 tot nu. Momenteel 7 Seconds, Stupids, Excel, Negazione, Suicidal Tendencies, Accused, …

EPS-07. Hoe vinden jullie de Belgische punkscène ?

Voor zover we ze kennen, zeer goed. Veel positief ingestelde mensen die spelen, organiseren.
Soms zijn er sporen van afgunst, die zouden we uit de weg geruimd willen zien. Samenwerking is een must !

EPS-08. Nog met iets anders bezig buiten de groep ?

Stinky: werk, skateboarden, snookeren, muziek beluisteren, optredens bezoeken
Brob: werk, fanzine, sport, muziek beluisteren, optredens bezoeken
Dirk: studies, tv kijken, eten
Joeri: studies, vogelpik, biljarten

EPS-09. Beste Belgische band ?

Eardamage, Heibel, in de speedmetalbranche Cyclone die nu ook hun eerste LP uit heeft, en door de pers enorm goed is ontvangen.

ZELFKRANT #8     Top

Volgend interview met Repulsives werd afgenomen door Stefan van Dawn Of Liberty. Het is wel al een tijdje geleden, doch is nog up-to-date genoeg, denken we.

ZK-01. Valt ’t mee optredens te krijgen ?
ZK-02. Al met wat bekendere bands gespeeld ?
ZK-03. Vinden jullie dat echt belangrijk, met bekendere bands spelen ?
ZK-04. Zijn er nog andere punkbands bij jullie in de buurt en hoe is de samenwerking ?
ZK-05. Hoe vinden jullie de huidige scène in vgl. met vroeger ?
ZK-06. Wordt alles niet een beetje een trend ?
ZK-07. Er wordt de laatste tijd nogal veel geshowd met skateboards. Wat vinden jullie van dit fenomeen ?
ZK-08. Is er volgens jullie een plaats in de internationale scène voor België ?
ZK-09. Wat zijn nationaal en internationaal jullie favoriete fanzines ?
ZK-10. Staan jullie ergens op cassettes of zo ?
ZK-11. Wordt het niet tijd om zelf eens iets uit te brengen, een tape, sticker, … of zo ?
ZK-12. Vinden jullie je teksten belangrijk ?
ZK-13. Hoe staan jullie tegenover de zaak Hapart ?

ZK-01. Valt ’t mee optredens te krijgen ?

In het begin viel dat niet mee, maar nu krijgen we regelmatig aanbiedingen. We hopen dat de mondelinge reclame z’n werk doet.

ZK-02. Al met wat bekendere bands gespeeld ?

We speelden al een paar keer samen met Eardamage en CPD, in Aalst (september 1986) speelden we met KGB en Toxic Reasons, in Brasschaat met No Pigs (april 1986), in Jette (november 1986) met Kina en er staan nog enkele optredens te wachten waar (naar verluid) ook bekende groepen optreden.

ZK-03. Vinden jullie dat echt belangrijk, met bekendere bands spelen ?

Neen, eigenlijk niet. Wie nog speelt is niet het belangrijkste om iets te doen of niet.

ZK-04.  Zijn er nog andere punkbands bij jullie in de buurt en hoe is de samenwerking ?

Er zijn nog 2 punkbands in Tielt: No Numbers en The Dirty Scums. De samenwerking is niet wat ’t zou moeten zijn, maar het wordt beter. Vroeger moesten we alles alleen doen. Gelukkig ging dat omdat we goede moed en goede contacten met andere groepen en scènes hebben. Nu we ietsje bekender beginnen te worden, kunnen we ook al eens mee met N.N. en T.D.S., die bijna altijd samen optreden. De toenadering begint een feit te worden.

ZK-05. Hoe vinden jullie de huidige scène in vgl. met vroeger ?

We vinden de scène van nu beter dan vroeger. De mensen stonden toen veel met je te lachen als je geen hanenkam of scheur in je broek had en nu zie je allerlei mensen op concerten. Niet dat we hanenkammen haten of zo hoor. De scène is nu gewoon veel pluralistischer. De mensen zijn veel actiever (zines en bands, …).

ZK-06. Maar wordt alles niet een beetje een trend ?

We moeten natuurlijk zien dat we niet in modes vervallen en goed onthouden waar het eigenlijk om draait.

ZK-07. Er wordt de laatste tijd nogal veel geshowd met skateboards. Wat vinden jullie van dit fenomeen ?

Stinky: Ik vind het woord “geshowd” goed gepast ! Ikzelf ben overtuigd skater, maar dan als hobby en niet als mannequin ! Ik ben zeer sterk tegen mensen die met een board op optredens rondlopen, maar die er niet eens op kunnen blijven staan. Mij zul je nooit op optredens zien met m’n deck, dan laat ik ’m nog liever in de auto. Dus showskaters: “Don’t show your board, ride it !”

ZK-08. Is er volgens jullie een plaats in de internationale scène voor België ?

Er is zeker interesse vanuit het buitenland voor Belgische bands (kijk maar naar Heibel, Xcreta en Cyclone). Maar je moet dan vooral heel goed zijn natuurlijk. Als je bv. bekend wil worden in de States, moet je iets uitzonderlijks brengen, want alles wat wij hier hebben, hebben zij in ‘t 20-voud. Hard werken dus !

ZK-09. Wat zijn nationaal en internationaal jullie favoriete fanzines ?

Nationaal: D.R.O.L., Peace or Annihilation, De Vergeten Jeugd
Internationaal: Nieuwe Koekrand, Trasher

ZK-10. Staan jullie ergens op cassettes of zo ?

Ja, op de Ack Ack live tape, op 24 Love Songs II (compilatie van de smurfpunks) en dan nog enkele tapes waarvan we zelf niet weten of ze al uit zijn.

ZK-11. Wordt het niet tijd om zelf eens iets uit te brengen, een tape, sticker, ... of zo ?

Als we geld hebben, zouden we graag in een studio een demo of een EP’tje opnemen. Hetzelfde geldt voor stickers, T-shirts.

ZK-12. Vinden jullie je teksten belangrijk ?

We vinden de teksten zeer belangrijk, omdat ze enerzijds weergeven met wat we niet akkoord gaan in de wereld. Onze teksten handelen aldus over extreemrechts, nazi-skins, cops, ... maar soms krijgen we een gekke inval en schrijven we iets horrors of iets grappigs. We zijn dus altijd te vinden voor fun, maar schrijven zeker geen blackmetal-teksten. Uurgh!

ZK-13. Hoe staan jullie tegenover de zaak Happart ?

Brob: Om het in ’t kort te zeggen: ik denk dat er veel te veel aandacht aan Happart besteed is. Z’n optreden is een mooi voorbeeld van de onverdraagzaamheid en de verdeeldheid die er in België heerst. Ik ken een paar mensen uit Wallonië en als ik die zie, doen die allemaal hun best om Nederlands te spreken en als er een kink in de kabel komt, dan spreken we wel Frans. ’t Is maar als er “hogere belangen” in ’t spel komen dat er mensen zijn die koppig worden. Voor mij is gans ’t spelletje terug te brengen tot ‘t “verdeel en heers”-principe. Als je de mensen tegen elkaar opzet, dan hebben ze ’t veel te druk met kibbelen om zich bezig te houden met de dingen waar het echt omdraait. Als je echt wil communiceren dan lukt ’t altijd, maar iedereen moet zijn best doen. En begin niet te leuteren dat Happart democratisch verkozen is, de democratie is in België volgens mij ver te zoeken. Hiermee groeten we ook even onze Waalse vrienden! Salut Laurent & the Charleroi Slas Crew, Jimyh A, Z’aubepine, F. Gutierrez.

CENSUUR #3     Top

C-01. Vertel eens iets over het ontstaan van Repulsives en jullie optredens tot nu toe ?
C-02. Aan welke optreden hebben jullie de beste en aan welk de slechtste herinneringen overgehouden ?
C-03. Jullie zijn nogal anti-metal, waarom coveren jullie dan nummers van Overkill en Black Sabbath ?
C-04. Hoe staan jullie tegenover het skingeweld, en de reactie van Conflict ?
C-05. Zijn jullie teksten persoonlijk ?
C-06. Wat vinden jullie van de Belgische scène ?
C-07. Zijn jullie politiek actief ?
C-08. Wat is voor jullie een goed optreden ?
C-09. Staan jullie op verzameltapes ?
C-10. Hoe zit het met jullie plaat en hebben jullie nog toekomstplannen ?
C-11 Nog iets te vermelden ?

C-01. Vertel eens iets over het ontstaan van Repulsives en jullie optredens tot nu toe ?

Na jarenlang thuis alleen gitaar te hebben gespeeld en teksten te hebben geschreven, besloot ik om maar eens naar buiten te komen. Mijn neef Disorder kocht een bass en Stinky - die toen No Numbers verliet - werd gevraagd om te helpen. De eerste repetities waren in juli 1985. We deden ons eerste optreden als drietal waarbij Stinky zong en drumde. In april 1986 besloten we Dirk als drummer te nemen zodat Stinky zich kon concentreren op het zingen en ook weer wat gitaar kon meespelen. Dat was een hele verbetering. In de winter van 1986 moesten we een hele boel concerten in korte tijd afwerken en daar Disorder niet meer in de groep geïnteresseerd was, hebben we Joeri in zijn plaats genomen (november 1986). Met deze line-up werd in mei 1987 de studio ingetrokken. Later besloot Dirk niet meer te willen meedoen en kort daarna vonden we een vervanger in de persoon van Wim (die nu reeds opnieuw vervangen is). Concerten zijn er genoeg geweest, in het begin wat minder maar sinds eind 1986 werd dat heel regelmatig. Bijvoorbeeld in december 1987 deden we maar liefst 6 optredens wat met de line-up wisseling toen wel vermeldingswaardig is, vind ik !

C-02. Aan welke optreden hebben jullie de beste en aan welk de slechtste herinneringen overgehouden ?

Het eerste optreden voor een HC-punk publiek was in december 1985 in Eeklo en dat vergeten we natuurlijk nooit. Plezant was het ook telkens als we in Leuven moesten spelen, we zijn er altijd goed ontvangen. Verdere hoogtepunten waren: Aalst, september 1986 (met Toxic Reasons) - Scherpenheuvel, februari 1987 (met Heresy) - Tielt, mei 1987 (met Negazione). Slechte optredens zijn voor ons optredens waar er weinig respons van het publiek is. Dat was het geval in Namur (maart 1987) en in een new-wave pub te Zedelgem (november 1985). Van de Suburb te Hasselt herinneren we ons het podium ter grootte van een voorschot …

C-03. Jullie zijn nogal anti-metal, waarom coveren jullie dan nummers van Overkill en Black Sabbath ?

Dat we anti-metal zouden zijn is verkeerd. De nieuwe leden houden zeker van een scheut metal en ook Stinky is er niet vies van. Muzikaal vind ik (Brob) metal zeker te doen maar ik heb wel reserves tegenover wat sommigen (vele) van deze groepen te vertellen hebben. Wat betreft de covers: ik zou echt niet weten welk van onze nummers van Overkill is ! “Sonic Reducer” is oorspronkelijk van Dead Boys. “Paranoid” van Black Sabbath is een nummer dat veel op de radio was toen we nog veel jonger waren. Stinky speelde het eens op een repetitie en we sloegen op hol … m.a.w. we spelen ’t voor de fun.

C-04. Hoe staan jullie tegenover het skingeweld, en de reactie van Conflict ?

“We don’t want those fascist skinheads no more” zongen we, na wat een paar jaar geleden in de “Gele Limonade” in Aalst was gebeurd. Het skingeweld is niet zo enorm meer heden ten dage (in België), maar zo nu en dan steekt ’t nog es z’n kop op (bv. in januari in Leuven tijdens een concert van GBH) en het is dus maar het veiligst om skins de toegang tot optredens te ontzeggen. Ik persoonlijk gebruik weinig of geen geweld maar als ik er direct mee zou worden geconfronteerd, denk ik niet dat ik passief zou blijven. Als je met de reactie van Conflict bedoelt er direct tegenaan gaan dan ben ik niet pro (eerst afwachten) maar als ze iets ondernemen dan moeten we zeker reageren.

C-05. Zijn jullie teksten persoonlijk ?

In het begin schreef ik nogal “zware” teksten over maatschappelijke problemen maar na een tijd kreeg ik de indruk dat dat allemaal al gezegd was. Niet dat het niet belangrijk meer is maar ik schrijf nu ook meer dingen over mezelf en wat ik meemaak. Ik kan begrijpen dat deze voor een buitenstaander niet altijd even begrijpelijk zijn, ik maak het soms zelf mee met teksten van groepen die ik graag hoor. Als er één ding is dat ik al heb geleerd, is het “Oordeel naar daden, niet naar de woorden”.

C-06. Wat vinden jullie van de Belgische scène ?

Ik heb redelijk wat contact met buitenlandse scènes. Naar wat ik van hen hoor en te oordelen naar wat ik heb meegemaakt deze vakantie dan denk ik dat we het hier in de Belgische scène nog niet zo mis hebben. Veel scènes zijn ’n stuk agressiever of andere zijn bevolkt met mensen die alleen maar interesse hebben voor zuipen. Natuurlijk is niet alles rozeschijn en manegeur: het geroddel over bepaalde mensen bijvoorbeeld moeten we uit de wereld helpen. Wat concerten, groepen en ‘zines betreft, hebben we hier zeker ook niets tekort, integendeel … nee ik blijf in België.

C-07. Zijn jullie politiek actief ?

Politiek actief zijn, kan van alles inhouden. Ik interesseer me voor politiek omdat ik denk dat hetgeen de heren ministers/senatoren/volksvertegenwoordigers beslissen, met ons te maken heeft. Als we niet zeggen of tonen wat we voor onszelf willen dan zal er zeker niets gebeuren. Niet dat we hemel en aarde kunnen bewegen maar als we niets doen dan nekken ze ons zonder boe of ba. Je moet weten hoe een situatie ineen zit om te kunnen reageren en ik kan alleen maar zeggen: informeer je zoveel mogelijk over wat je aanbelangt. We hebben al een paar keer aan anti-rakettenbetogingen meegedaan … ik denk dat we moeten blijven tonen dat we ze hier weg willen, onze weerstand niet laten verslappen. Er is in september ook een anti-fascistische betoging heb ik gehoord. Ik wil die ook meelopen, alleen laten de organisatoren niets meer van zich horen. Weet iemand hoe, wat of wanneer ?

C-08. Wat is voor jullie een goed optreden ?

Als groepslid: respons van het publiek (reacties op aankondigingen, uitleg, slammen,…) , tevreden organisatoren, vriendelijk onthaal, onkostenvergoeding (benzine). Als concertorganisator: geen praktische problemen, bands op tijd, geen skins of politie, tevreden publiek, tevreden bands en liefst geen financieel verlies.

C-09. Staan jullie op verzameltapes ?

Benelux fight back (Bart van Maele, Waarschot)
Smurfpunx 2 (Mokka, Wetteren)
Big Noise in little Belgium (Stéphane Bruyaux, Jette)
Ack Ack live-tape (Kurt Boelens, Bassevelde)
+ meer waarvan ik niet weet of ze al uit zijn.

C-10. Hoe zit het met jullie plaat en hebben jullie nog toekomstplannen ?

We hebben half mei een tiental nummers opgenomen. Acht ervan komen op een split-elpee (met Cólera) die elk moment kan uitkomen (Hageland Records). De andere twee zullen op een verzamel-elpee van Hageland Records komen. Waarschijnlijk gaan we in september terug de studio in om een nummer op te nemen voor een verzamel-ep. We hebben ook enkele belangrijke optredens voor de boeg (met grote buitenlandse groepen) en we zullen dus ook veel repeteren en nieuwe songs maken. Als alles blijft goed gaan, kan er aan een toer(tje) worden gedacht. (Red.: als je dit leest zal de split-LP met Cólera wel al uit zijn)

C-11. Nog iets te vermelden ? 

Use your head - be aware !!! Lees Tilt ! Bedankt aan iedereen die ons tot hier toe heeft gesteund: you were great !!! Special thanks to Werner E.

DEADLY FUCKIN’ TRASHPANZER #2    Top

Originaire de Tielt, Repulsives existent depuis l’été 1985, moment choisi (l’histoire ne dit pas où, pourquoi, comment…) par Brob (guitare) et Disorder (basse) pour demander à Stinky s’il est d’accord de former un groupe. L’histoire, toujours elle, ne nous dit pas (bin, elle dit pas grand chose !) s’il accepta, mais le voici chanteur batteur dans … Repulsives. Plus tard, Dirk, aussi batteur de TVC15, est enrolé et tout naturellement Stinky se concentre sur sa voix qui est d’ailleurs la meilleure que j’ai entendue depuis longtemps ainsi que celle de Pungent Vomit ! La musique est un mélange de hardcore mélodique avec des riffs trash ultrarapide. Les paroles ci-jointes, ainsi que les autres à savoir les non "ci-jointes", sont antimilitaristes, antifascistes, … mais parlent aussi d’amour ! Ouh, j’en vois certains qui se demandent: "C’est quoi cette bête-là ?". Je dois dire que cela change des thèmes "da" VOIVOD qui sont la destruction, la guerre … rien de tel que le changement, n’est-ce pas ! Allez voir Repulsives en concert, çà en vaut vraiment la peine. Pour rester dans l’ambiance du concert: une démo pourrait bientôt sortir. Aidez ce groupe, ainsi que les autres (faut pas être sectaire, c’est pas bon pour la santé !), soyez actifs, remuez-vous et écrivez , car si je mets l’adresse après chaque article c’est pas pour faire joli !

METALLISED #8    Top

Playing in a band had always been one of the boyhood dreams of Brob. He had been writing lyrics for a long time and also he had tried to get something decent out of his guitar. Later his cousin Stef bought a bass guitar and when their friend Stinky left NO NUMBERS, REPULSIVES could start rehearsing. In those days (summer 1985) Stinky sang and drummed at the same time, which made that their music wasn’t too fast. Through concerts in their hometown Tielt and a first acquaintance with the Hardcore scene in Eeklo, Punks started to be aware of the band. In April 1986 Dirk came drumming, so Stinky could concentrate on the singing and return toward his first love: playing guitar. The music only gained in power. REPULSIVES became known in Brasschaat, Leuven, Aalst, … In November 1986 Stef left the group for reason of not being interested in the band. Joeri replaced him in more than adequate ways. A X-mass tour saw them making a tour through the country. As mentioned before their music evoluated from slower ’77 Punk towards more energetic but still melodic Hardcore with some Metal edges. Some time ago they went into the studio to record enough material for a split album with the Brazilian band COLERA (the album should be released any time now !). In the beginning it was especially Brob’s lyrics that were used. He made analyses of problems and abuses in our society. Afterwards Stinky started writing playful lyrics of personnel concern. The mix of these personalities makes REPULSIVES a Funcore band with positive ideas. Most of us like a nice pint of beer (hum, that’s a BIG understatement) and eat our steak from time to time, but we completely abjurate the use of drugs. We’re absolutely not against Metal influences in Hardcore music, but we ARE strongly against the behaviour of some Metalheads (sexism, racism, nationalism, …) Since our song "Fascist Skins" seems to be well known, I suppose our attitude towards Skins is known too. Well, nice stories usually have a good ending, and this story will have one too … in the end … ’coz this isn’t the end. Recently a line-up change has happened. Brob and Stinky are the only originals, a drummer was added. Brob now plays bass and Stinky plays guitar and sings. So what’s the good end of this story ? Stinky recently told us: "You know this way (being only three) we get along better. The three that are in the band now have the same views about the music that we want to play, so that’s good, isn’t it ?"

GIGS (incomplete)    Top

20/09/1985: Europahal - Tielt
??/11/1985: Zedelgem
28/12/1985: De Roze - Eeklo
??/04/1986: Brasschaat
??/09/1986: Aalst
15/11/1986: Cafe Calypso - Moorslede
??/11/1986: Jette
06/12/1986: Close Up - Harelbeke
21/12/1986: Hasselt
26/12/1986: De Biekorf - Heist op den Berg
27/12/1986: Deinze
31/12/1986: Tielt
03/01/1987: Heist op den Berg
??/02/1987: Scherpenheuvel
??/03/1987: Namur
02/05/1987: Tielt
30/08/1987: De Kronkel - Wingene
??/??/1987: Scherpenheuvel